2 yeni site yayında

17 Ekim Cuma ´08
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Oltayageme+Liste.lkd

Okulu bitirdiğimden beri bir hastalıkla boğuştum durdum. Ha geçti, ha tedavi derken biraz uzatarak da bitirebildiğim, Nazım Akmandil'in fikri ile canlandırdığımız ve kısa zamanda başarıya ulaşmasını dilediğimiz, Oltayagelme projesini size tanıtmak isterim.

OltayaGelme, son dönemde yaygınlaşan yemleme (phishing) saldırılarına karşı, global örneklerine benzer yapıda çalışan yerel (Türkiye için) amaca hizmet etmesi için geliştirilmiş bir yemleme URL veritabanıdır. Genellikle bankacılık sektörünü hedef alan yem epostalarına kurban gitmemek için alınması gereken ir önlem için başlangıç girişimi de diyebiliriz.
Fazla söze gerek yok aslında,http://www.oltayagelme.com adresine alalım hepinizi, gerekli bilgiler zaten orada mevcut :-)

İkincisi ise LKD tarafından istenilen e-posta listeleri hakkında bilgilendirme sayfasının tasarımının yenilenmesi, isteklerini tabiki kıramayıp birkaç günde sade, basit ve kullanışlı bir arayüz oluşturdum.http://liste.linux.org.tr/

Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorumlar

17 Ekim Cuma ´08 11:16
Süper olmuş mfyz ellinin değdiği bu kadar belli olmaz yani   :-)     APWG nin DB de eklemelisniz baştan bir Phishing DB si oluşturmak güzel ama ordandan eklenebilir. LkD için yeni arayüz de süper olmuş
17 Ekim Cuma ´08 11:28
Daha acık için incelmedim siteyi ama gördüm 2 hata var aktivasyon sisteminde gelen mail le gönderilen linki kullandığımda "Aktivasyon işlemi geçersiz!" uyarısını aldım. Tekrar Aktivasyon gönder sys kullandığımda ise bu sefer maile "http://www.oltayagelme.com/islem.php?aktivasyon&NOT ACTIVE" şeklinde link geldi. Sorunu bari yazim dedim bu seferde ileti gönderilmedi "Language string failed to load: recipients_failedoltayagelme@gmail.com" uyarısını aldım.
17 Ekim Cuma ´08 15:51
Çok güzel bir fikir =) ve tasarım gayet (gayetten de fazla) hoş (oltayagelme.com için)... Ben de bir hata fark ettim, destekle kısmında
----
KOD

Yukarıdan sitenize yerleştirmek istediğiniz banner'ı seçin
----
yazan kısımda türkçe karakterlerde sorun var, kopyalayıp yapıştırırken bir sorun olmuyor ancak orada TR karakterlerin yerinde ilginç şeyler var =D
17 Ekim Cuma ´08 18:38
evet bende farketim charset utf-8 olduğu halde türkçe karakterler yanlış görünüyor ı harfini 2 (birsayıının karesindeki) iki gibi görüyor (Not Browser'dan felan kaynaklanmıyor!!!) başka bir nedeni var
17 Ekim Cuma ´08 18:55
bide
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" version="-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" xml:lang="en">
----------------
deki RDF/XML yapısındaki version parametresi gereksiz değilmi zaten xhtml 1.0 geçiş tanımı yukarıdaki doctype da var zaten gelenel kullanımda
<?xml version="1.0"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">
şeklinde başlıyor verison parametresi gereksiz bence
19 Ekim Pazar ´08 01:32
iki sitede  harika olmuş ellerine sağlık. oltayagelme.com mutlaka herkese duyurulması lazım, oltaya gelmeyelim   :-)
25 Ekim Cumartesi ´08 10:58
mfyz etkisi (:

eline sağlık Fatihcim.
Üye Resmi cem cemilsoy
27 Ekim Pazartesi ´08 19:17
Tasarım farkı hissettiriyor kullanışlı olmuş, fikir gercekten faydalı... kısaca sıkı çalışma olmuş! eline saglık hocam
Üye Resmi Erhan Yakut (yakuter)
2 Kasım Pazar ´08 18:30
Merhaba Fatih,
Oltaya Gelme'yi senin yaptığını bilmeden sitemde <a href="http://www.yakuter.com/tesekkurler-oltaya-gelme/">tanıtmıştım</a>. Tasarım ve programlamasına da 10 puan vermiştim   :-)  Tesadüfe bak ki arkasından sen çıktın. Gerçekten güzel bir çalışma. Hem düşünce güzel hem de altyapı. Nazım Bey'in ve senin emeğinize sağlık. Teşekkürler bize bu projeyi kazandırdığınız için.
2 Kasım Pazar ´08 20:26
Selamlar arkadaşlar, selam fatih abi..

El biriliği ile oltayagelme'yi duyurmalıyız gerçekten. Tasarıma siyete diyecek yok mfyz klasiği   :-)  Başarılar abicim. Seni takip ediyoruz..
6 Kasım Perşembe ´08 11:58
Çok hoş ve yararlı bir proje. Tasarıma da ayrıca 10 puan.
Başarılar diliyorum..
Üye Resmi Berat
10 Kasım Pazartesi ´08 00:36
eline sağlık çok güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim.
26 Kasım Çarşamba ´08 22:06
CHIP dergisinin bu ayki sayısında Nedim ŞAHİN imzalı "Camtasia Studio ile kendi video dersinizi hazırlayın" adlı yazının en sonunda bitmiş bir projeden alınan bir ekran görüntüsünde oltayagelme.com la ilgili bir grafik gözüküyor   :-)  Sanki site yapım aşamasından önce bir kağıda karalanmış görüntüsü gibi birşey   :-)  
Cep tel. ile çektiğim çok kötü çıkmış bir görüntü:
http://img165.imageshack.us/my.php?image=fotograf184xe5.jpg

Sayfası: 124
27 Kasım Perşembe ´08 17:54
Sanırım oltayagelme değil. ya da biz yaparken bu arkadaş da esinlenip bir site yapmayı düşünmüş olabilir.

Oltayagelme ile ilgili çalışmaları tek başıma yaptım, benim yaptığım kağıt üstü çalışmalar buna benzemiyor ayrıca.
27 Kasım Perşembe ´08 19:26
Zaten sitenin şu anki tasarımıyla o kağıttakilerin alakası yok. Esinlenip veya aynı şeyi düşünüp tasarlanmış olabilir. Aslında ilk önce resimdeki yazıyı görmedim ben, her nedense screeshot taki adres barına takıldı gözüm   :-)  C:/belgelerim... felan diye giderken bir baktım en sonunda oltayagelme.com yazıyor, ondan sonra resimdeki yazıyı farkettim. Resimdeki çizimin sağ tarafında "Site analizleri" altında oltayagelme.com yazıyor.
27 Kasım Perşembe ´08 19:30
Birde en altta, video dosyasında ceturktv logosu var. Adres barına bakıncada CETURK proje dosyasının içinde görülüyor.

Bu arada imaj.at açılmıyor üstad?
27 Kasım Perşembe ´08 19:38
Sanırım olay şöyle, ceturk.com diye bir site var. Orda dersler kısmında "site analizleri" kısmı var. oltayagelme.com u orda analiz etmişler. 5 üzerinden 4.3 almış   :-)

http://www.ceturk.com/dersoku.asp?id=496

Sayfa sorumlusu olarakda dergideki yazıyı yazan Nedim ŞAHİN görünüyor. Sanırım site için projeyi hazırlarken dergide örnek olsun diye rasgele bir sreenshot almış. Ama o kağıt üstü çizim ne alaka ona bir anlam veremedim.

Biraz fazla yazıyorum ama kusura bakmayın   :-)
7 Aralık Pazar ´08 12:09
çok başarılı çalışmalar olmuş.özellikle oltayagelme.com çok hayırlı birşey.bu arada oltayagelme.com da captcha da kullanılan font çok hoşuma gitti.acaba fontun ismini verebilme imkanınız varmı.  
Üye Resmi Cengiz PEKSOY
17 Ocak Cumartesi ´09 00:10
Güzel düşünce ama pek fazla kullanılacağını sanmıyorum.
Tasarıma zaten laf yok. (:
Umarım çok kullanılan bi' site olurda herkes faydalanır.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor