6 Yeni döküman ve yenilikler

5 Şubat Salı ´08
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Biri beni durdursun :-)

Flood ile ilgili güvenlik açığını nasıl yaparım diye düşünürken çok da yarayıcı yeni fikirlere kasmamam gerektiğini düşündüm. PEAR'ın captcha kütüphanesini kullanarak sitedeki tüm formlara güvenlik kodu ekledim. Eskisi gibi değil, gayet sade ve anlaşılır bir font, artalan vs kullandım. Kural şöyle : ziyaretçilere her yerde güvenlik kodu sorulacak, üyelere ise günde 10 taneyi aşana kadar güvenlik kodu sorulmayacak. 10 adet yazıdan sonra güvenlik kodu girerek gönderi yapabilecekler.

Daha önce yazdığım ve yayınlayamadığım 3 dökümanı ekledim. Bir tane de müthiş bir alıntı döküman ekledim. Kesinlikle paylaşmam gerektiğini düşündüğüm için çevirisini yayınlıyorum. İşte dökümanlar :

· Web Tasarımcısına Öğütler


· Gimp ile web animasyonu oluşturmak


· Ubuntu'da DNS Cache ile daha hızlı surf


· Ubuntu'da NTFS disklere yazma desteği kazandırmak
-- Düzenleme --

2 tane daha geldi :-) yeni günlük girdisi yapmayayım dedim.

· Mootools ile ipucu açıklamaları (tooltip)


· Mootools ile Ajaxilk mootools dökümanları gelmeye başladı arkadaşlar. Yakında daha genel mootools dökümanlarına başlayacağım. css seçiciler, mootools ile nesneler üzerinde işlemler, Stil değiştirmek, efektler ve matematiksel geçişler vs fln

Yorumlar

6 Şubat Çarşamba ´08 09:03
hazır kütüphaneleri inceliyorum bir süredir   :-)  mootools için kaynak hazırlaman harika oldu doğrusu. Gerçi tam karar veremedim. mootools-prototype ve jQuery arasında! Şimdilik POST ve GET ile veri göndermek ve sonuç almak için ufak bir kütüphane olan eyceks kütüphanesini kullanıyorum. Hazır yeri gelmişken eburhan'a da teşekkürler   :-)

YAzılar için teşekkürler..
6 Şubat Çarşamba ´08 20:35
Hadi hayırlı olsun cümlemize. Ellerine sağlık.
9 Şubat Cumartesi ´08 01:07
Mootools dökümanlarının devamını bekliyoruz.   :-)
Üye Resmi Hakan ERSU
18 Şubat Pazartesi ´08 14:18
Yararlı dökümanlar için teşekkürler.Gerçekten dediğiniz gibi Türk programcılığına büyük katkı sağlıyorsunuz.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor