Allah bütün iş olmayanlara blog versin

3 Eylül Çarşamba ´08
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Yine 3-4 günde bir rss okuma girişimlerimde 400-500 tane rss girdisini okur gibi oluyorum. Bazıları destan bazıları tadında oluyor ama sonuç olarak çok vakit de alıyorlar.

Daha önceki yazılarımda bir sürü kopya blog olduğunu söylemiştim. Az önce google chrome haberini 15+ blogda okuyunca dayanamayıp tekrar yazmak istedim. Allah bu başıboş arkadaşlara akıl fikir, uğraşacak iş güç ve benzeri şeyler versin. İnsanlar interneti maliyeti ucuz diye niye bu kadar gerzekçe kullanırlar bilmem.

Yani google chrome'un çıktığını sadece ilgisi olan bloglar gösterse, ne biliyim web tasarımcılarının takıldığı bloglar, mozillazine fln gösterse tamam, ama bu neydiği belirsiz poweriser bile tanıtan bloglardan okudukça sinirlerim bozuluyor. Bu insanların çoğunun Türk olması daha da deli ediyor insanı. Rahat bırakın interneti ya, biraz soğusun, bişeyler yazmadan durun iki dakka. Hani yeni şeyler yazıyor olsanız neyse... Sağdan soldan...

Yakında çıldırıp "rss'e hayır" kampanyası başlatabilirim. "Gereksizse söndür" kadar popüler bir slogan olacağına eminim :-)

Yorumlar

Üye Resmi Gökhan Öztürk
3 Eylül Çarşamba ´08 21:59
Ben Google Chrome'dan en başta soğudum bir kere, bu kadar çok yerde tanıtımını görünce. İndirmeden bütün özelliklerini de öğrendim zaten sayelerinde   :-)  Ha bir de bence "Allah bütün işi olmayanlara blog vermesin" de özgün içeriğe daha az yorularak ulaşalım.   :-)  Sevgiler, saygılar...
3 Eylül Çarşamba ´08 22:20
başlatabilrim havada kalır ilk destekcin benim   :-)  başlatılım .ama spam posta hayırıda ekleyelim bunladım valla bu blogada son zamanada bi kac kendini bilmez dadandı kendi blogum olmamsına ragmen senden cok ben sınır oluyorum en son elin yavuru bile geldi spam postla bu guzelim blogu kirletmeye calısıyorlar
3 Eylül Çarşamba ´08 23:21
lifehacker örneğin hemen test yapmış test sonucu (http://lifehacker.com/5044668/beta-browser-speed-tests-which-is-fastest) bile vermiş bizimkiler direk kopy paste zaten wp de rss den direk bloga akatarma yapıyorlar hiç yazmıyorlar yalnız kendi gözlemim Firefox 2.x verisonunda halen aynı acık vardı 3.0 dada var bi deniyim dedim chrome de aynı acık chrome dede var browser vulnerability yani ama chrome de alert veriyor sadece bilği cektirtirmiyor neyse acıgı yayınlama niyetim yok zatende chrome benden düşük aldı   :-)
4 Eylül Perşembe ´08 01:07
chrome'u ben sevdim bayağı... Bir de daha beta sürümü, açık ve hataları olması doğal. Ben stabil sürümlerinde sorun olacağını pek zannetmiyorum, çünkü google yani, yaptığı işi tam yapıyor herifler..
4 Eylül Perşembe ´08 10:14
Valla istersen idaasına girelim bu acıgı farketmiceklerinde adım kadar eminim Internet Engineering Task Force (IETF) tarafından bellirlenen standartlar vardır bellirli bunların daha önceden belirlenmemiş sonradan eklenen vs. vardır nekadar iyi bilselerde başkaların yapmış olduğu sys kullanıyorlar örneğin bi js standardı bunu google yazmamış ama taryıcının js kodlarını çalıştırmasıl lazım bunu yorumlama browsera bağlı durbakalım zaman ne göstercek   :-)
Üye Resmi Mert
4 Eylül Perşembe ´08 10:42
Evet gerçekten haklısın abi. Nedir bu ya? Bıkkınlık geldi valla... Bunu dile getirmen iyi olmuş =) Sayende içimizi döktük   :-D
Üye Resmi Guney C. Gokoglu
4 Eylül Perşembe ´08 15:17
Boş konuşmak = boş yazmak   :-)  Fark yok. Toplumdan dışlamak lazım tabi böylelerini.
Üye Resmi Muhammed Han Çetin
16 Eylül Salı ´08 10:18
Blog'lar artık günlük,kişisel bilgi,özgün içerik vs.. barındırmaktan çıktı tamamen ticaret aracına dönüştü.12 yaşındaki çocuklar bile blog açıp internette bir sürü siteden kopyala yapıştırla içeriklerini oluşturmaya ve google adsense ( sağolsun )'den para beklemeye başladılar.Tabi bunda internette verilen yanlış bilgiler,yanlış vaatlerin de etkisi büyük..
Üye Resmi Muhammed
16 Eylül Salı ´08 10:19
N(a)min...
Üye Resmi Nedim
18 Eylül Perşembe ´08 00:13
Hit için blogunu kopya içerikle doldurup de adsenseden gelecek 1-2 dolardan medet uman ey "blog yazarları" rahat bırakın artık... Güzel bir konuya değinmişsiniz teşekkürler...
Üye Resmi tuncel ergün
23 Eylül Salı ´08 15:53
Uzun yazılara ben de tahammül edemiyorum. Acaba yoruldummu yaşlandımmı dedim ama yok siz gençlerde aynısından şikayetçisiniz.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor