Apple'ın yeni oyuncağı Macbook Air

Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.

Macbook Air


Apple CEO'su Steve Jobs bu seneki Macworld (2008) sunumunda bu seneki yeni apple ürünlerini tanıtmış. Insanelymac geçen haftalarda (Macworld'den önce) "macbook nano", "macnano" adlarıyla sahte tasarımlarla dolmuştu. Herkes apple'ın ince ve taşınabilirlik odaklı bir ürün çıkaracağını zaten duymuş fakat nasıl birşey olduğunu türlü türlü garip tasarımlara yansıtmışlar.

Steve jobs sunumunda piyasadaki rakip gördüğü ve şu anda Dünya'nın en ince taşınabilir bilgisayarı saydıkları sony'nin TZ serisindeki bir bilgisayara göre kısa bir karşılaştırma yapıp macbook air'in farkını açıklıyor. Ardından bu bilgisayarı klasik yazışma zarflarına sığdırabilecek kadar ufalttıklarından bahsediyor ve masasındaki zarfa uzanıyor. Zarftan çıkardığı macbook air'i elinde döndürüyor, tabiki çoğu macworld ve macexpo sunumlarında (keynote) alışık olduğumuz wohaa sesi yükseliyor :-)

En kısa zamanda edinmek gerek bundan :-) Apple son 2 senedir donanımlarında oldukça yol kat etmeye başladı. Şu andaki donanımsal tasarımları ve patentleri aldı başını yürüdü... Darısı Türk donanım üretici (kaç tane varsa artık :-P ) başına.

Ayrıntılı bilgi için macbook air'in kendi sayfasını ziyaret edin.
http://www.apple.com/macbookair/

Yorumlar

17 Ocak Perşembe ´08 11:36
buna vereceğimiz parayı notbuk şeklinde üstüste koysak bundan kalın çıkar herhalde XD bunun da cicili bicili renkli modelleri çıkarsa almak isterim şahsen   :-)
17 Ocak Perşembe ´08 22:06
Bu haberi iki saat önce felan gazetede gördüm, "mfyz kesin sitede yazmıştır birşeyler" dedim kendi kendime   :-)  

Aslında Mac OS u çok merak ediyorum. En sonunda intel tabanlı bilgisayarlar için olanı denettirecekler bana ama kota problemi sorun yaratıyor. Elinde olan arkadaşlar varsa kargo ile yollayabilecek biri varsa çok memnun olurum   :-)  ilgilenen olursa profilimdeki msn adresinden görüşebiliriz.

MacBook Air'e gelince, öncelikle bütün mac lar gibi oda çok havalı bence   :-)  bunu farkedip ismini vermişler zaten   :-)  Gazetede yazdığına göre fiyatı 1700 $ civarı imiş. Piyasadaki notebook lardan çokta pahalı değil. Sony'nin modelinden biraz daha ince fakat ondan küçük değilmiş. Ekranı 13 inç, benim için ufak   :-)  Ama  bilgisayarını sürekli yanında taşımak zorunda olanlar için ideal.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor