Bootstrap'ın yeni sürümü çıktı

4 Eylül Çarşamba ´13
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Yeni bir web projesine başlarken Twitter Bootstrap'ı kullanmamak, artık zaman kaybı anlamına gelmişken, her gün, bootstrap'ın uzantısı olan bir çok ufak proje, arayüz eklentisi, tema vs çıkıyor.

Bootstrap ekibi de, çoğunlukla mobil ve responsive özellikleri geliştirilmiş olarak, görsel olarak da son dönemdeki flat design akımına uyarak yeni bir sürüm çıkardılar.

Görsel olarak hâlâ flat design akımının günümüze hazır olmadığını düşünsem de, fonksiyonellik açısından iyi bir gelişme olarak görüyorum. Bootstrap da buna uygun doğru bir hamle yaptı diyebiliriz. Beni en sevindiren tarafı ise, daha mobil dostu olması. Önceki sürümleri de mobile uyumlu idi fakat sitenizi hem mobil hem masaüstü için uyumlu yaparken, birçok ufak düzeltme yapmak durumunda kalıyordunuz. Bu sürümde ise mobil, öncelik haline gelmiş ve masaüstü ikincil planda desteklenmiş.

Yeni sürümü şuradan deneyebilir ve yeniliklerini görebilirsiniz:http://getbootstrap.com

Güncelleme: Şuradaki:http://www.designshock.com/bootstrap-3-psd Photoshop UI Kit'ini kullanarak tasarımları da bootstrap ile şekillendirebilirsiniz kodlamadan önce.

Yorumlar

Üye Resmi Eski takipçin, programlamayı senden öğrenmiş 21 yaşında bir genç :)
26 Eylül Perşembe ´13 12:57
Yaşlandın mı ne Mehmet... Sürüklemiyorsun artık bizi. Artık PHP, CSS duymak istemiyoruz senden, javascriptten, node.js'den, Ember.js'den bahset bizlere. Yeni dünyaların geldiğini söyle, yeni platformların artık frontendte de backendte de javascript olacağından haber ver. Ember'in esnek yapısını anlat, harika işlevlerini anlat...

Yapma bunu Mehmet, geleceğe taşı kendini ve sonra da bizleri...
26 Eylül Perşembe ´13 13:17
Yorumun guldurdu beni, cok yasa   :-)

Yaslanmadim ve programlamadan uzaklasmadim ama sanirim bilginin buyumesi, ogrenme hizina cok yaklastigi icin artik yazmaya enerji ayirmiyorum nedense. Aslinda yazmak istedigim o kadar fazla sey var ki, herhalde aklimdakilerin kalabalik olmasi agir gelip yazma motivasyonumu kiriyor.

Artik sadece Turkce degil, hatta bazi seyleri sadece ingilizce yazmak istiyorum (Turk gelistiricilerine onem vermemek degil, daha cok bazi konularin Turk endustrisine uygun olmayisindan dolayi).

Bir diger neden ise, zamanimi yazi yazmaya degil kafamdaki seyleri hayata gecirmeye ayirmak istedigim icin. Yazmak da istedigim seylerden biri fakat daha oncelikli seylerim var.
Üye Resmi markapr
29 Haziran Pazartesi ´15 09:59
yeni sürümünde bir çok yenilikler var. tasarımcılar mutlaka incelesin.
Üye Resmi İstanbul Hpv Tedavisi
27 Temmuz Çarşamba ´16 07:46
Zaten boostrap web tasarımda büyük bir pay oynuyor sayesinde tüm siteler muazzam oldu   :-)
Üye Resmi İstanbul İdrar Kaçırma
29 Temmuz Cuma ´16 01:44
Güzel bir makale saolun   :-)
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor