CSS3 supportta bariz olan: IE'nin hala adam olamamış olması

29 Kasım Pazartesi ´10
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
CSS3 Table

Yeşil kolonlar her tarayıcının son sürümündeki css3 property desteği, kırmızı bölge değişmemekte ısrar eden ie'nin css3 property destek tablosu.

Yukarıdaki tabloda açıkça görülen şu ki, ie15 de çıksa adam olmayacağı.

Artık son dakika teknolojileriyle yaşayan hatta yaşam tarzı bunun üstüne yani anlık tüketim üzerine kurulu internet popülasyonunun bu tarayıcıya hala nasıl tahammül ettiğine şaşırmamak elde değil. Bunu bırakın microsoft gibi kapitalist bir şirketin bu şekilde aksiyon alamaması nasıl oluyor anlamış değilim.

Yorumlar

30 Kasım Salı ´10 21:15
Ama biz ie için ayrı tasarım yapmak mecburiyetindeyiz.Ie kullanan o kadar bilinçsiz kullanıcı var ki...
Üye Resmi Ali Emre Çakmakoğlu
3 Aralık Cuma ´10 17:01
Aynen ya. Nedir bu programcıların IE den çektiği. Eğer birileri bu soruna dikkat çekmezse Microsoftun kendini değiştireceğini hiç zannetmiyorum.

Kendi web sitesi olan insanlarla birlikte basit bir kod parçası ile ziyaretçilerimizin IE ile sitelerimizi görüntülemememsini sağlayabiliriz. Sonucunda %10 lara düşen kullanıcı oranını gören Microsoft belki akıllanır.
3 Aralık Cuma ´10 23:18
@alone Bilinçsiz demiyelim giriş seviyesi kullanıcı diyelim kırmayalım yani   :-)  cünki bazı konularda bizde bilinçsiz kalabiliriz.

@ali Fikrin güzel IE gıcık olduğum zamanlarda bunu kendi sitem için yapmıştım ama gelişmek için bu yasak olmaması gereken bir olay. Microsoft un tarayıcısını nekadar engellesekde microsoft kıllını kıpırdatmaz   :-D  Sen engelersin bende engellerim ama bu işten para kazanan bir çok webmaster var emin ol engellemezler. Düşüncen güzel ama gerçekten %1 bile düşürecek bir fikrin varsa mantıklıysa sonuna kadar yardım saglarım yani   :-D
3 Ocak Pazartesi ´11 15:37
nedir bu microsofttan çektiğimiz standartları resmen onlar belirliyor css xhtml istediği kadar gelişsin microsoft benimsemese köreliyor bir çok özellik.
5 Ocak Çarşamba ´11 15:55
Aslında -bilgim kadarıyla- IE9, şu anda beta aşamasında büyük kısmını desteklemiyor; ancak nihai sürümde css3'ün "büyük" çoğunluğunu destekleyecek(miş). IE9'un çalışmaları şu anda W3.org'dan insanlarla beraber sürdürüldüğü için, ben bunun olacağına inanıyorum, yani IE9 en azından standartları destekleyecek -çoğunlukla-. 9 beta oldukça sorunlu ve eksik benim fark ettiğim kadarıyla.. Umarım nihai sürüm düzgün olur..

Bu arada bu tablo biraz eski kalmış sanki.. =) Safari 5 çıktı ve çok çok aşırı ileride, WebKit Nightly sürümünü kullandığındna olsa gerek.. CSS3 animasyonları şu anda en sorunsuz WebKit Nigtly'de (Safari 5 ve Mobile Safari'lerde kullanılan) mevcut sanırım. Gerçi Firefox'tan bayağı umutluyum, 4.0 sürümü çok iyi gelecek gibi duruyor.. Chrome 6 da, bir aya falan çıkar herhalde..
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor