Firefox 3 Çıkmış

18 Haziran Çarşamba ´08
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Firefox3


Hadi pamuk eller download'a rekor kırdırtmamız lazım :-)

Ben 2 gündür leopard'ı yeniden kurma gibi girişmlerde bulunduğumdan ve 4-5 gündür rss okumayıp az sonra 500+ tane rss girdisi okumak zorunda olduğum bir durumda olduğumdan sabagleyin farkında olmadan firefox 3'ün ana sürümünü ilk saatlerde indirmiş oldum :-) Az önce de farkında olmadan tekrar indirdim. Neyse rekora yarar.

En kısa sürede eklentilerin çıkıp sorunsuz hale gelmesini diliyoruz.
MacOSX'deki performansı on numara ile değerlendirilmiştir.

http://www.mozilla.com/

Not : Forumda ufak kaymalar var düzelteceğim.
Herkes orada hata var diye belirtmesin, ben aylardır görüyorum :-)

Yorumlar

Üye Resmi emrah üstün
18 Haziran Çarşamba ´08 01:13
pek bir zor indirdik, türkiye için saat 20.00'de başladı. mozillanın bütün siteleri çökmüştü. ama sonunda başardık   :-)
18 Haziran Çarşamba ´08 01:15
3. sürümün yanı sıra Firefox sitesinin yeni tasarımı da çok hoş olmuş değil mi mfyz?
18 Haziran Çarşamba ´08 12:13
yauv dünden beri indiremiyoruum..   :-(  açılmıyo siteleri mozillanın... bir tek firefox 2'yi indirebileceğimiz site açılıyo..
18 Haziran Çarşamba ´08 16:26
FF3 güzel hoş ama dünya rekoru kırmaya hazırlanmış bir topluluğun download zamanı geldiğinde oluşacak yoğunluğuda hesaba katıp önlemler almış olmasını dilerdim ama öyle olmadı. Tüm dünyada olmak üzere FF3 ün downloada sunulduğu saat 10:00'da (TSİ 20:00) mozillanın tüm sitelerine erişmek ve FF'u indirmek 1-2 saat kadar imkansızdı. Tam ellerine yüzlerine bulaştırdılar demeye başlamışken siteler açılmaya başladı ama bu seferde download sunucularından download yapmak imkansızdı   :-)  Bu organizasyon eksikliklerini saymazsak FF3 beklediklerimi çoğunluğuyla karşılayan bir tarayıcı olmayı başardı ve yerini hiçbir tarayıcının alamayacağını bir kez daha ispatlamış oldu   :-)
18 Haziran Çarşamba ´08 22:51
ya indirmesi çok dertli oldu ama sonunda oldu.. =) ya css3 desteğinin artmış olması iyi ama css2'de bir kaç küçük eksiklik var sanki.. FF2'de olmayan ufak soruncuklar gördüm.. ayrıca hizalama'da sanki biraz sorunu var.. (bu sitede forumlarda da rahatlıkla görülebilir).. sanki safari'ye benzemeye başlamış, azıcık da ie7   :-D  ama sonuç olarak gayet kaliteli olmuş... Umarım daha da iyi olur..
3 Eylül Çarşamba ´08 01:49
Google Chrome çıkmış... Oldukça güzel css3'ü de destekliyor (bir kaç küçük hatası da yok değil) FF3'e rakip olacak gibi duruyor.. Haliyle tüm tarayıcılara..

http://www.google.com/chrome
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor