Firefox 3 Rekor İndirme Günü

Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Firefox-Record-Day

SpreadFirefox'cular yeni bir güzellik düşünmüşler. mfyz v0.7 gibi aylardır çıkacak olan firefox 3 için release olduğu gün "24 saat içerisinde en çok indirilen yazılım" olma rekorunu kırma çalışması başlatmışlar. Kampanyaya dönüşmüş durumda bu olay, Download-Day olarak geçiyor günün adı, daha tarih olarak belli değil fakat siteye girip indireceğinizi belirtiyorsunuz. Türkiye'nin sayısı şu an pek de yüksek değil. Fakat duyarsız da görünmüyoruz. Ancak bu rakamın en yükske olduğu abd için 83bin, rakamının yanında biraz daha güçlü durumda olması hoş olurdu.

Firefox 3 için indirme rekoruna katkıda bulunmak içinhttp://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord adresini takip edip kayıt yaptırabilir, rekor/gün hakkında bilgi alabilir, banner'larını blogunuza/sitenize yerleştirerek destek olabilirsiniz.

Yorumlar

2 Haziran Pazartesi ´08 00:12
Haritaya baktım şöyle bir, hiç "0" yok   :-)  Bütün Afrika ülkelerinden kayıt var. Bekliyoruz heyecanla.

Acaba şu anki "24 saatte yüklenme" rekoru kime ait?
2 Haziran Pazartesi ´08 13:24
Benim dikkatimi çeken nokta ise Iran'in hemen hemen bizimle aynı sayıda olması.

An itibariyle: TR 4.710 ve Iran 4.384 ...
2 Haziran Pazartesi ´08 23:16
Firefoxun sahibinin gelecekte kişilerin verilerini toplamayı planladığı söyleniyor.Firefoxun bu kadar popular hale gelmesi  bunun gerçek olabileceği durumuna beni biraz daha inandırdı galiba.Belki bir komplo teorisi bilemem,umarım yanılıyorumdur.
3 Haziran Salı ´08 00:01
Ehöö demek istiyorum. Toplayan toplasın ya artık. Eğer ajan değilseniz kasmayın. Google vs zaten Terms of Usage'larda bunları açıkca yazıyor ve biz zilyon tane servisini kullanıyoruz. Ayrıca şeffaf bir kişi olmama gibi, defişre olma gibi sorunlarınız varsa kullanmayın firefox.

Eminim internet explorer çok temizdir. Yani bankacılık işlemleriyle windows+ie sayesinde şifresi giden birsürü kişi var. Eğer veri toplama konusunda çok sıkı olacaksa zaten comunity bunu kabul etmez. Eğer toplayacağı veri istatistiksel veya ona benzer bir amaç için zararsız veriler ise zaten kimsenin sesi de çıkmaz, ses çıkarmaya da değmez.

Sonuçta dediğim gibi google desktop doğrudan file index'lerinizi upload ediyordu. E zaten hangi dosyalarımın olduğunu görüyorsa, bi zahmen dosyalarımı da upload etsin de tamamen şeffaf olalım   :-D

Bu artık klasik internetin geleceği paranoyaları/komploları başlıklı yeni nesil bir tartışma konusu. Bence Endless Story'ye taş çıkacak kadar da dallandırılıp budaklandırılabilir ve hatta filmi bile çekilebilir bir hikaye olmaya başladı (ki filmleri de çekiliyor. bknz: amerikan tekno-aksiyon filmleri).
3 Haziran Salı ´08 00:16
bir de @erbudak a yönelik firefox un sahibi derken kimi kastettiğini sorabili miyim   :-)  moz-ff açık kaynak kodlu özgür bir yazılım yanlış hatırlamıyorsam   :-)  sahibi olan bir şey varsa o da mikisoftun internet ekspılorır yazılımıdır. kapalı kutudur. belki de şimdiye kadar bizi zilyon kere zilyon kez satmıştır. bilemeyiz?
5 Haziran Perşembe ´08 14:14
Haha. o-d süpersin   :-D
Üye Resmi cem cemilsoy
5 Haziran Perşembe ´08 18:54
o-d arkadasımıza katılmamak elde değil ! +rep   :-D
8 Haziran Pazar ´08 10:56
Bende bir firefox kullanıcısı olarak bu kampanyayı destekliyorum   :-)
Üye Resmi celebstar
9 Haziran Pazartesi ´08 03:47
üşenmemişsin çalışmışsın sitnin görselleri çok iyi ellerine sağlık
Üye Resmi off
14 Haziran Cumartesi ´08 02:27
türkiyenin derdide

webmasterlar firefox mu kullansın operamıydı zaten
14 Haziran Cumartesi ´08 16:47
niye negatif yazılar çoğalmaya başladı bu sitede anlayamadım.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor