Htaccess ile adresinizdeki www'yu kaldirin

31 Temmuz Pazar ´11
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Herhalde milyon tane baslik acilmis ve bu soru cevaplanmistir fakat su an duzenleme yaparken daha dogru bir cozum buldum bu konuya ve sizinle paylasmak istedim.

Web sitenizin adresindeki www'dan kurtulmak icin htaccess'da mod_rewrite'i kullanabilirsiniz. Bircok farkli cozum var fakat icinde domain, hostname degisikligi yapmadan her yerde kullanabileceginiz ve bence en dogru cozum olarak su kodu kullanabilirsiniz:
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.+) [NC]
RewriteRule ^.*$ http://%1%{REQUEST_URI} [R=301,L]
Not: otomatik link olustugu icin kod icindeki link ve ikona takilmayin, kodu kopyaladiginizda dogru kopyalanacaktir.

Yorumlar

Üye Resmi Halit Alptekin
1 Ağustos Pazartesi ´11 13:11
Benim bu konuyla ilgili bir sorum olacaktı.Benim sitemin indexleri google'da halitalptekin.com olarakda çıkıyor.Ben sadece www.halitalptekin.com olarak çıkmasını istiyorum.Bunun için google web yöneticisinden seçtim.Ancak hala hem www hem normal olarak ikisinide indexliyor.Bundan nasıl kurtulucam?Yukarıda kodu www. ya yönlendirerek kullansam olur mu?
Teşekkürler
Üye Resmi Metin KAÇMAZ
11 Kasım Cuma ´11 15:31
plesk panelden onu ayarlayabilirsiniz.
Üye Resmi sez
12 Ocak Perşembe ´12 17:02
www yi kaldırmanın ne gibi bir avantajı var
Üye Resmi engin
18 Temmuz Çarşamba ´12 00:15
Merhaba hazı için teşekkürler. bi sorum olacak bunun tam tersini nasıl yapabiliriz? www yoksa www koysun istiyorum. aslında regex var kodda ama çözemedim.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor