İlk Tepkiler

12 Ocak Cumartesi ´08
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
v0.7'yi açtım açacam derken açtım, 1 haftadır inceliyorsunuz ve ilk yorumlar gördüğüm kadarıyla oldukça iyi. Aklımdaki fikirlerin ancak yarısını uygulayarak açtım şu anki halini ve tasarım, altyapı olarak sanırım çoğu kullanıcıyı tatmin etti. Bundan sonra da yavaş yavaş bu fikirleri entegre etmekle uğraşacağım.

Öncelikli olarak eski dökümanları güncelleyip eklemek var iş listemizde. Ardından uzun bir "yazılacak dökümanlar" listesi var elimde onu yavaş yavaş temizlemek. Eski günlük, forum, yorum girdilerinin ne kadar önemli olduğunu bilmiyorum fakat ikinci sırada bu girdileri statikleştirip sunmak var aklımda. Arşiv olarak onlara da ulaşabileceksiniz.

Sınav dönemimin araya girmesinden dolayı siteyi açtığım gibi tekrar üzerinde çalışamamı sağladı. Bu hafta sonu muhtemelen eski dökümanların hepsini düzenleyip eklemiş olacağım. Tabiki sırada beni bekleyen bir yığın hata düzeltmesi, css hataları, internet explorer düzenlemeleri var :-)

Yorumlar

12 Ocak Cumartesi ´08 02:22
Bu hafta hersey bitecekmi yoksa daha cok varmi mfyz
12 Ocak Cumartesi ´08 02:27
var tabiki   :-)  sadece eski dökümanları siteye ekleme işini bu haftsonu bitiririm. Eskiden okuduğunuz dökümanları, yeni arayüz, stile göre sade arayüzde rahatça okuyabilmeniz için hepsini yeniden düzenliyorum.

Site ana hatlarıyla şubat sonuna doğru bitecektir diye tahmin ediyorum.
12 Ocak Cumartesi ´08 02:31
Tamam anladim, harika birsey yapiyorsun emegin buyuk   :-)  Kolay Gelsin
12 Ocak Cumartesi ´08 10:18
İkonlar olacakmı/olacaksa ne zaman koymayı düşünüyorsun mfyz?
12 Ocak Cumartesi ´08 10:37
Hayırlı olsun Mehmet abi.Eski sitenize göre çok güzel bir tasarım olmuş.Güle güle kullanın...
12 Ocak Cumartesi ´08 10:53
ie yi boşver gitsin üstad   :-)  önceki sürümlerinden birinde " stop ie, get firefox " vardı, o uyarıyı koy gitsin   :-)
12 Ocak Cumartesi ´08 11:07
superselo ie kullanıcıları hala çok yüksek düzeyde (:
unutmamak lazım, şart, gerek...

insanları tercihlerinden dolayı "abim sen bi git şunu yükle öyle gel yoksa yanaşma bu topraklara" diyemeyiz ki.
12 Ocak Cumartesi ´08 11:27
Tabiki o işin şakası mustafa   :-)  ama insanları bi şekilde yönlendirmeli diye düşünüyorum ben. En azından "Bu siteden en iyi verimi almak için firefox kullanmalısınız" tarzı bir uyarıda olabilir.
12 Ocak Cumartesi ´08 15:16
İnsanlara Firefox alternatifinin olduğunu göstermemiz gerekir bence de. Ana sayfada bi kenarda sevimli bir tilki hoş durabilir   :-)  Belki bir E yerken filan ehehe
12 Ocak Cumartesi ´08 16:08
bu v7 gayet güzel ama v6 da üye olmada güvenlik resminde ve giriş yaparken sorun var daha giriş yapıp göremedim bile yardım ederseniz sevinirim   :-)
12 Ocak Cumartesi ´08 23:25
Üye adı "mfyz" ve "1234" şifresi ile giriş yapıp görebilirsin uzeyir   :-)
12 Ocak Cumartesi ´08 23:36
v0.6 konularını lütfen forumdaki konularda tartışın. Ben v0.6'ya destek vermeyeceğimi açıkca belirttim. İlerde ortak bir proje olarak bu sitedeki kullandığım tüm altyapıları "geliştirilebilir" şekilde açıp ortak geliştirebiliriz fakat v0.6 geliştirilebilir bir koda sahip değil arkadaslar. css'den mahrum, özerk javascriptler, ilkel html yapısı ile kesinlikle geliştirilebilirlikten uzak.

Tarayıcı konusundaki planım şu idi: ie'de bu grafiksel arayüz görünmeyecek ve bu arayüzün promosu yapılıp insanları firefox kullanımına sürükleyecekti. Ancak site css ve grafiksiz arayüzle ieden de görüntülenebilecekti. Şu an siteyi çok az test ederek açtım ve her gün bu eksik/sorunlardan birer birer düzeltmeye çalışıyorum. kısa bir süre sonra ie'deki bu grafik sorunlarını düzeltip insanları gıcık edecek bir uyarı koyacağım. Fakat kaliteli bir yazılımın crossplatform çalışması özelliği nasıl bir standart ise bu site de öyle bişey olacak.
Üye Resmi Çağatay
14 Ocak Pazartesi ´08 12:35
Tasarım ve seçilen renkler çok sık gözüküyor. tebrik ederim.
14 Ocak Pazartesi ´08 12:54
superselo ne kadar tercihlerinden dolayı bi şey yapamasak da sürü psikolojisi tekniğini kullanıp insanları bi yerlere sürükleyecek malzemeler bulmak şart (:
15 Ocak Salı ´08 12:11
çıkış yaparken buraya site dışından ulaşamazsınız diyor. çıkış yapmıyor.
Üye Resmi MALISH
31 Ocak Perşembe ´08 16:34
6 versiyonunu buldum ama aklım 7 de   :-)  emeğine sağlık   :-)
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor