iPad hakkında neler düşünüyorsunuz?

15 Mart Pazartesi ´10
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Apple Nisan 3'de yeni tablet oyuncağını piyasaya sürecek. Tabiki burada bu konuda bir haber yazmadım, çünkü hangi siteyi açsanız her yerde ipad'den bahsedildi, bir de benim maydonoz olmama gerek yoktu yani :-)

Bu aygıt hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu güne kadar iphone'a uygun sayfalar tasarlama konusunda çok fazla birşey yapmadık, yani Türk geliştiricilerin çok da umursadığını ve bu konuda çalışma yapanların çok küçük bir kitle olduğunu düşünüyorum. Ancak bundan sonra mobil aygıtların çoğalacağı, artık web sayfalarında kullanılabilirlik ve erişilebilirlik açısından farklı şeyler düşüneceğimiz, tasarımları/yerleşimleri hatta interaksiyonları da buna göre şekillendireceğiz gibi görünüyor.

Bu konuda kimler birşeyler yapıyor ya da yapmaya hazırlanıyor?

Yorumlar

15 Mart Pazartesi ´10 18:01
herhangi bi etki yaratcagını düşünmüyorum
Üye Resmi Sedat ÇİFTÇİ
20 Mart Cumartesi ´10 12:37
Ben sabırsızlıkla bekliyorum bu zımbırtıyı. Fakat Türkiye'de iPhone kadar ses getireceğini sanmıyorum. Web sayfalarına gelince ülkemizde her ne olursa olsun önümüzdeki 2-3 sene içerisinde tasarımlarını bu yörüngede düzenleyecek kişi iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar çıkacaktır.
21 Mart Pazar ´10 04:27
Ben de Sedat'a katılıyorum. Bir webmaster olarak bunu hiç de önemsemiyorum. Sitemin kullanıcı sayısını ve hitini arttırdıktan sonra belki düşüneceğim şeylerden birisi. Bunu facebook ve diğer bilindik sitelerin düşünmesi gerek. Çünkü insanlar mobil aygıtlarıyla bu gibi sitelere ulaşmak isteyeceklerdir. Zaten facebook mobil aygıt için tasarımda bulundu. Diğerlerini de göreceğiz...
11 Mayıs Salı ´10 22:50
Bence IPhone kadar etki yaratmasada bir etki mutlaka olucak .
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor