Photoshop'ta deli eden basit sorun

20 Şubat Çarşamba ´08 14:00
Photoshop'u çok iyi bilmeyen ve değerini yeni yeni anlayan biri olarak bazen ufak noktalarda takılıyorum, aynı şunun gibi:

Diyelimki bir dikdörtgen çizdim. Fakat sonra boyutlarında bir kaç piksellik değişiklik yapmam gerekiyor. Bunu nerden yapabilirim. Yani 30px olan boyunu 32px olarak değiştirmek istiyorum. Ama nasıl? transform yada scale gibi birşey olması lazım ama bulamadım   :-)
Üye Resmi Mehmet Fatih YILDIZ
20 Şubat Çarşamba ´08 16:39
o layer'i seçtikten sonra edit -> transform -> free transform
veya scale ile istediğini yapabilirsin.

Aynı zamanda  seçme aracı yani fare kursorü şeklinde olan araç seçiliyken toolbar'da çıkan bir seçenek var.
Show bounding box diye, o seçeneği işaretlersen, seçili olan layer'daki element'lerin dışında bir çizgi olacak. Köşelerinden tutup yeniden boyutlandırabilirsin. Ya da edit menüsünden aynı sonuca ulaşabilirsin.
21 Şubat Perşembe ´08 01:52
Teşekkür ettim   :-)  Köşelerden tutup boyutlandırmak değilde değer girerek boyutlandırma lazımdı bana. edit -> free transform ile yapılıyormuş. Bide kısayolu varmış: ctrl - t
21 Şubat Perşembe ´08 22:07
Evet yukarıda toolbar'da yüzde, piksel vs elle değerler girerek de transform edebilyiorsun. boyutlandırma, döndürme fln
22 Şubat Cuma ´08 02:11
Aynen, tam olarak aradığım oydu   :-)
12 Nisan Cumartesi ´08 00:36
Eveeet, yine bir basit sorunla karşınızdayım. Hani şu anasayfada kullandığın bir yada iki köşesi yuvarlak diktörtgen photoshopta nasıl yapılıyor?
12 Nisan Cumartesi ´08 13:38
normalce köşeleri yuvarlak bir dörtgenimsi(?) yaratıp, onun alt kısmını ya da istemediğin kısımlarını keserek oluşturabilirsin ya da o kısımların arka planını oluşturduğun şeklin renginde bir kare ile kapatıp tek bir 'layer' haline getirebilirsin. başka yolu var mıdır bilmiyorum...
12 Nisan Cumartesi ´08 21:01
Teşekkürler. İki yöntemde gayet mantıklı   :-)
Üye Resmi yaramaz uur
28 Şubat Cumartesi ´09 17:10
ctrl + T Tuşlarına aynı anda bas saten trasnform'u etkinleştirmiş olursun o dikdörtgen içerisinde sana 6 ayrı noktadan kutu görürsün siyah mause ile onları genişletip küçülte bilirsin kolay gelsin
Üye Resmi uursarıer
13 Ocak Çarşamba ´10 01:40
layer seçiliyken "ctrl veya shift " tuşuna bastıgında o layer'ın tekrar diktörtgen haline geldigini görüceksin daha sonra uçlarından tutarak istediğin yöne istedigin kıvrıma sahip olabilirsin kolay gelsin..
Üye Resmi Yusuf Kaymakoglu
11 Aralık Çarşamba ´13 03:26
toolbox içinde ruler tool  ile nesnelerin  tam boyutunu ölçebilirsiniz . Bununla birlikte   Window sekmesi altında info alt menüsünü   kısayol f8 ve view sekmesi alt menüsünde rulers  ctrl+R  tiklerseniz  cetveller ve ölçü bilgilerini görebilirsiniz .  edit/preferences/Units & Rulers'den   cetveli pixel,cm,mm olarak  ayarlarını değiştirebilirsiniz
Üye Resmi photoscape
22 Şubat Pazar ´15 09:54
Ya banada yardım eder misiniz photo scape uygulamasını indirdim fakat düzenlemek için fotoğraf ekleyemiyorum dosya mevcut değil ya da okunmaz diyor ne yapabilirim   :-(
Üye Resmi nas
20 Ekim Salı ´15 01:14
sitenizi çok beğendim yararlı bilegilere ulaşabiliyorum teşekkürler   :-)  
Üye Resmi bet is
26 Ocak Salı ´16 04:06
photosop cs5 te fotoğraf boyutunu değiştirince yani new yapınca resmin rengi değişiyor bu değişim çıktılarda da aynı renk mi gözükür yoksa kendi renginde mi gözükür. yada bunu nasıl düzeltebilirim acil yardım yeniyim photoshopta yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Üye Resmi i a
28 Şubat Salı ´17 05:29
MERHABA BENİM DE BİR SORUNUM VAR PHOTOSHOPTA ÇALIŞILAN GÖRSEL ÜZERİNE TIKLADIĞIMDA LAYER DEĞİŞMİYOR. YANİ 2 AYRI GÖRSEL İLE ÇALIŞTIĞIMI VAR SAYIN 1. GÖRSELİ MOUSE İLE KAYDIRMAYA ÇALIŞTIĞIMDA HALA DİĞER LAYER A AİT GÖRSELİ KAYDIRIYOR. KENDİ KENDİNE ÖZELLİKLERİ DEĞİŞTİ PROGRAMIN BULAMIYORUM DÜZELTMEYİ. YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ?
Üye Resmi ozk
1 Mart Çarşamba ´17 06:21
merhaba bende bır soru soracam sizlere.. layerli bir sayfada calısıyorum.. calısmadaki görsellerden birini varsayalım kesip yani pen ıle belli noktalarını seçip farklı bir layer yapacam .. ama nasıl yapacam   :-)
Üye Resmi gfrfrt5rt55
15 Mart Çarşamba ´17 10:30
900 dpilık bir görseli 72 dplık bir dökümana atıyorum ve çok küçük olarak kullanacağıum ama netlik her seferinde yok olup flulaşıyor ne şekilde fluluğu netleştirebilirim
Üye Resmi gonul bozkuş
6 Temmuz Perşembe ´17 08:44
merhaba photoshop cs4 kullanıyorum. yerleştir butonu çalışmıyor. ne yapmalıyım. daha önce çalışılmış bir pdf dosyasında yerleştirme yapabiliyorum . yeni sayfa açtığımda yerleştirme yapamıyorum
Üye Resmi talha can
23 Temmuz Pazar ´17 10:34
merhaba arkadaşlar benimde basit bir sorunum var.fotoğraflarımda mesela dikdörtgen aracını kullanarak şekil çiziyorum ama çizdikten sonra diktörgen şekli katmanlarda gözkükmüyor bu yüzden üstünde oynama yapamıyorum
Cevap *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor