"Devamını Oku" butonu nasıl yapılır

26 Mart Cumartesi ´11 09:38
Öncelikler herkese merhaba arkadaşlar.Başlıktanda anlaşılacağı üzere sitemde uzun metinler yer almakta.Bu metinlerin örneğin belli bir uzunluktan sonra kesip "Devamını Oku" veya "Devamını Gör" butonu ekleyip buna tıkladığımızda metinin diğer kısmı gelecek.Buna benzer elinizde bir uygulama kod veya script var mı?
26 Mart Cumartesi ´11 16:23
Mfyz.com'da bir ara paylaşılan şu kodu kullanarak metnini kesebilirsin.Sonuna da link ekleyerek içeriğin tamamını verdiğin sayfaya yönlendirebilirsin.

function kes($kesilecek,$kackarakter){
$kes=trim(strrev(strstr(strrev(substr($kesilecek,0,$kackarakter))," ")));
return $kes;
}

Örneğin şöyle bir yazın var:

<?php
$metin="Merhaba benim takma adım alone123 ve ben mfyz.com üyesiyim. Bir de web sitem var:iicerik.com";
$metin=kes($metin,15);
echo $metin."...";
?>
Yukarıda $metin değişkeninin ilk 15 karakterini düzgün bir şekilde kesiyor ve sonuna üç nokta koyuyor.İstersen ek kodları "" arasına ekleyebilirsin.
26 Mart Cumartesi ´11 21:52
Teşekkür ederim konuya ilginiz için.Ama sorunu tekrar anlatıyım.Şimdi sizin dediğiniz gibi metnin belli bir kısmını kesip bir link vasıtasıyla metnin bulunduğu sayfaya yönlenmeyi kastetmedim.

Aynı sayfada örneğin 20 satırlık bir yazı var.Bu sayfada "Devamını Oku" butonu sayesinde ziyaretçilere ilk 5 satırını gösteriyorum.Ziyaretçi "Devamını Oku" butonuna tıkladığında yine aynı sayfadaki metnin gerik kalan 15 satırının gelmesini istiyorum.Facebook taki gibi
27 Mart Pazar ´11 15:47
Anladım.Bir sayfada kaç yazı olacak onu söyler misiniz. Bunu javascript kodu ile yapabilirsiniz ve eğer birden fazla metin varsa id değerlerini farklı,dinamik yapmam gerekebilir.
27 Mart Pazar ´11 18:02
Sadece açıklama satırına bu kodu yerleştirmek istiyorum.Yani bu "Devamını Gör" butonunu aynı sayfada bir kez kullanacağım.
29 Mart Salı ´11 21:30
<?php
$metin=".............. metnin işte bu değişkeni ayarla";
$bas=kes($metin,100);
$kesme_yeri=strlen($bas);
$son=strleb($metin);
$dvm=substr($metin,$kesme_yeri,$son);
echo "$bas".<div style='display:none;' id='dvm'>$dvm</div> <a style='cursor:pointer;color:blue;'  onclick=\"document.getElementById('dvm').style.display='inline';\"><b>Devamını gör</b></a>";
?>

Umarım çalışır, tek tereddüt ettiğim yer display:inline; kısmı.Normalde görünmeyen cismi görünür yaparken display='block' kullanırım inline çalışacak mı bilmiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam çalır.Dene ve buraya neticeyi yaz.
Üye Resmi vesile ırmak
6 Şubat Çarşamba ´13 05:18
merhaba; mozillada facebooka girdiim zaman devamını oku butonu çalışmıyor hangi ayarlardan yapabilirim
Üye Resmi Güncel Blog
16 Nisan Salı ´13 17:48
Üstad teşekkür ederim.
Üye Resmi hüseyin muhammed
28 Temmuz Pazar ´13 06:32
Merhabalar.. google chrome dan faceebook a girdiğim de de ben aynı sıkıntıyı çekiyorum devamını gör butonu çalışmıyor düzelmiyorda 4-5 gündür..acaba sorun ne olabilir nasıl düzeltilebilir??
Üye Resmi Ali acar
15 Ağustos Perşembe ´13 10:31
kardeş verdiğin kodları nereye yazacağız. metnin bulunduğu htm sayfasına mı yazılacak yoksa php ye mi?
Üye Resmi özge delican
15 Mart Çarşamba ´17 06:38
Merhabalar, bir site yapıyorum ve sitede 9 adet resim ve yanında küçük yazılar var. Yani bu sayfada 9 parça alt alta gibi düşünün. Yazılara devamını oku eklentisi yapmak istiyorum js den denedim fakat olmadı yardım ederseniz sevinirim.
Cevap *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor