Php ile tweetler nasıl çekilir?

13 Eylül Salı ´11 19:48
Web sitem meteoncu.com'da çakma twitter diye bir şey var. Sayfanın üstünde gördüğünüz kısa durum yazısıdır ve üstüne tıklayınca daha önce paylaştıklarımı da twitter tarzında görebilirsiniz. İşlevi bakımında twitter'a benzediği için "çakma twitter" dedim.

Durum güncellemesi yaptığımda durum yazısının otomatik olarak twitter'da paylaşmak istiyorum. İnternette büssürü bot buldum ancak hiçbiri çalışmadı. Twitter'da uzaktan paylaşım yapabileceğim "çalışan" bir bot biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.
13 Eylül Salı ´11 19:49
Başlığı yanlış yazmışım, seo açısından iyi olmayacak. Mehmet abi, düzeltirsen başkaları da google'den arayıp düzeltebilir.
14 Eylül Çarşamba ´11 06:44
Bu istedigini yapabilmek icin oauth uzerinde tokenlar ile nasil calisman gerektigini iyi kavraman gerek. Cok kolay degil ama cozulmeyecek bir sey de degil. Neredeyse butun api'ler oauth ile enkapsule ediliyor.

Yapman gereken su, oauth ile gelende authentication mekanizmasi 2 asamada saglanir, once request token istenir, sonra bu request token ile access token istenir, twitter request token'i verify etmek icin kendi sayfasina yonlendirme yapiyor, kullanici giris yaptiginda ise o request token'a o kullaniciyi kendi sisteminde refere ederek senin belirledigin bir callback adresine geri yonleniyor, sonra sen verify olmus request token ile access token istiyorsun. Aslinda senin twitter kullanici adi sifre vs hicbirseyle isin olmuyor.

Eger aldigin access token expire olmuyorsa o token'i kullanarak sonsuza kadar api cagrisi yapabilirsin. Botlar icin bu az onceki process bir kurulum asamasi aslinda. Yani bunu yapacak bir programi yazmana gerek yok, basit bir script ile access token'i elde edene kadar script yazabilirsin. Sonra aldigin access token'i bir config degiskeni gibi surekli kullanabilirsin.

Twitter access token'lari expire olmuyor. Facebook'da ise kullanicidan izin aldigi ve request token'i verip access token alirken offline oldugunu soyledigin zaman Facebook access tokenlari da expire olmayan tokenlara donusuyor.
14 Eylül Çarşamba ´11 10:44
"kullanici adi sifre vs hicbirseyle isin olmuyor." demişsin Mehmet abi. Sanırsam sadece başlığı okudun. Yapmak istediğim şey twitter'a bot ile tweet göndermek. Başlığı yanlış açtığımı yorumumumda belirttim. Başlığı da düzeltsen seo açısından iyi olur.

Verdiğin bilgiler de güzel bilgilere benziyor fazla terimsel geldi bana. Araştırarak lehime çevirebilirim belki zaman ayırdığın için teşekkür ederim.
14 Eylül Çarşamba ´11 17:01
Yoo basligi yanlis yazdiginin farkindayim, ve evet yaptigim aciklama istedigin seyi yapiyor.

Istedigin sey soyle birsey "mfyz.com'da blog'da yazi yazdigimda otomatik olarak mfyz twitter account'unda bu yazinin linkini post etmek"

Bunun icin evet bot yazman gerekiyor ama zaten access token alirken o twitter accountu ile login olacaksin, kod tarafinda kullanici adi sifre fln ile ilgili birsey yapmana gerek yok, zaten yapamazsin da. Oauth'un olayi bu zaten.
18 Eylül Pazar ´11 21:03
Twitter için api falan oluşturmak gerekiyormuş. Eskiden kolaydı niye böyle karıştırdılar işi ki! Bence sırf şımarıklıklarına yapıyorlar. "Biz büyük siteyiz işinize gelirse" gibi olmuş. Ha api oluşturup ordan verdikleri kodlarla tweet göndereceksin, ha kullanıcı adı ve parolanla tweet göndereceksin. Kıl herifler.
Üye Resmi twitteri
15 Ocak Pazar ´12 13:29
ya normal ad soyad bio ve resim url sini bot ile çeksem iyi olacak.
Üye Resmi Matt Medya
8 Şubat Cuma ´13 17:45
<?php
// info@mattmedya.com //http://www.mattmedya.com  // Matt Medya Web Development...
// Yaklaşık 4 saat yaptığım araştırmalar sonucu basit bir tweet çekme örneği bulamadığım için oturup yazdığım bu bir kaç satır kod sayesinde sitenize artık tweetlerinizi web sitenize istediğiniz gibi entegre edebilir  istediğiniz görselleği verebilirsiniz...

$kullaniciadi = 'mattmedya'; // Bu Kısıma Twitter'daki Kullanıcı Adınızı Yazınız...
$tweetsayisi = '3'; // Bu Kısıma Gözükmesini İstediğiniz En Son Tweet Miktarını Yazınız...

if(!$xml=simplexml_load_file('http://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.xml?screen_name=' .$kullaniciadi. '&count=' .$tweetsayisi. '')){
        trigger_error('XML dosyasını okurken hata meydana geldi.',E_USER_ERROR);
    }
    foreach($xml as $user){
        echo '<div class="tweeter"><a target="_blank"  href="https://www.twitter.com/' .$kullaniciadi. '"class="link">@' .$kullaniciadi. '</a><p class="tweet">'.$user->text.'</p></div>';
    }
?>
Üye Resmi Engin Seyyar
30 Temmuz Salı ´13 07:37
twitter tweetleri çekmek için internette bulunan hiç bir örnek çalışmıyor, çünkü api versiyonu 1.1 e yükseldi ve 1.1 versionuna göre kod yazılıp tweetler çekilmelidir.
Üye Resmi Ünal
27 Ekim Perşembe ´16 08:53
Arkadaşlar merhaba, Ben kendi attığım twitleri değilde twitterdaki kullanıcıların attığı belirli sayıda tüm twitleri çekmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz?
Cevap *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor