Morale-O-Meter

28 Şubat Perşembe ´08
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
my morale-o-meter

Son dönemde (1-2 yıl) sosyal ağ siteleri, sosyalleşme araçlarını çok kullanır olduk ve her gün enteresan şeyler çıkıp bizi meşgul etmeye başladı. Last.fm, twitter derken kendimizi daha takip edilebilir hale getirmeye başladık. Hatta bu iş iyice abardı. Artık takip edilebilir olmak için her gün 100 tane araca birşeyler yazmak zorunda, bişeyler yapıp kendimizi anlatmak zorunda kaldık :-)

Bu aygıtı 1 hafta önce RSS'lerimden buldum. Her gün, bir önceki güne dair moral, sağlık, uyku, alkol ve kafein değerlerinizi 10 üzerinden değerler vererek gününüzü özetliyorsunuz. En az 2 günlük kayıt aldıktan sonra size grafik olarak bu değişimleri göstermeye başlıyor. Girdiğiniz bilgilerin (günlerin) saysı arttıkça grafik daha eğlenceli hale geliyor :-) Aynı zamanda bu grafiği blogunuza, sitenize rahatlıkla koyabiliyorsunuz. Sosyal ağ oyuncaklarını sevenler için hoş bir zamazingo. Yukarıdaki grafik ise benim son 7 gündür olan durumumu özetliyor.

http://morale.erikbenson.com/ buradan anasayfasına gidebilir, 43things hesabınızla giriş yapıp günlerinizi kaydetmeye başlayabilirsiniz. 43things'i ilk defa duyuyor veya hesabınız yoksahttp://www.43things.com/ adresinden üye olabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

2 Mart Pazar ´08 15:40
Neymiş, demekki alkol sağlık ve morali bozuyormuuuş   :-)
2 Mart Pazar ´08 19:15
Haha, ben de birkaç gün kayıt aldıktan sonra kendi durum değerlendirmemi yapmaya başladım. Aslında bir süreçte insanın kendini görmesini sağlayabiliyor bu oyuncak.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor