Son 2,5 yıl ve sessizlik

8 Şubat Çarşamba ´17
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Son iki buçuk yıldır birşey yazmıyorum. mfyz.com sessiz sakin duruyor ve ben sadece ara sıra sunucu bakımı yapıp ayakta tutmaya çalışıyorum. Ne zaman bir sunucu uyarısı alıp siteye girsem "grunt" yazısını görür ve üzülürüm neden birşeyler yazmıyorum diye düşünürüm.

Nihayet zaman ayırıp dürüst bir yazı yazmak istedim. mfyz.com her ne kadar ismimin kısaltması da olsa yıllarca kişisel olmaması için gayret ettim. Neredeyse her yazı, notlarımı paylaştığım ve genellikle amatör deneylerimin yazılı hale gelmesi şeklinde ortaya çıktı. Genellikle teknik konularda yazdım hep. Muhtemelen bu yazı sitedeki en kişisel yazı oldu.

Yazmaya devam etmek istiyorum ancak gündelik iş akışım ve ilgi alanlarım değişti. Her ne kadar farklı kategorilerde yazmak istesem de yazmak istiyorum. Anlatmak, paylaşmak istediğim çok şey var. Büyüdüm ve büyümek paylaşmak istiyorum. Teknik adam olmaktan öte çok rol oynadım, şirket kurdum, ülke değiştirdim, takım kurup büyüttüm. Klasik girişimci tanımındaki birçok şeyi yaptım, daha bir ton şey daha var öğreneceğim; öğreneceğim bir ton şey olmasından dolayı da çok heyecanlıyım. Muhtemelen hayatta en sevdiğim şey öğrenmek, ne olduğunun önemi neredeyse yok.

Türküm ve Türk olmaktan gurur duyuyorum. Son 7 senedir Türkiye'de yaşamıyorum. İngilizce okuyup konuşup çalışıyorum uzun süredir. Öğrenmeyi bu kadar seven biri olarak ingilizce tüketmeye başladığımdan beri dünyadaki erişebildiğim bilginin katlarca ve katlarca arttığını söyleyebilirim. Bunun için ben de öğrendiklerimi ve deneyimlerimi hem ingilizce hem de Türkçe paylaşmak istiyorum. Daha fazla insana ulaşmak kesinlikle beni daha mutlu edecektir.

Bir süre denedim aynı anda iki dilde yazmayı zaten. Muhtemelen bilmiyorsunuz amahttp://en.mfyz.com da bazı yazılarımı çevirmeye başlamıştım yazmaya ara vermeden önce.

Yakında daha çeşitli konularda yazmaya başlayacağım.

Yorumlar

Üye Resmi ramozan
13 Şubat Pazartesi ´17 09:07
Yaz. Yaz ki, var olasın. Ne yazdığın önemli değil. Yazdığın bir cümle ile mutlaka birilerinin hayatına dokunacaksın. Tek önemli olan bu.
18 Şubat Cumartesi ´17 15:22
Hey gidi günler..
13 Mart Pazartesi ´17 10:42
black_dockers'ın da dediği gibi "Hey gidi günler...". Yazmayı bıraktığınız zamanlarda muhtemelen ben de sitenizi ziyaret etmeyi bırakmıştım. Azönce aklıma geldi. Dedim bir uğrayayım. Aradan ne çok zaman geçtiğini yazınızı okuyunca idrak edebildim. Askerden geldiğiniz zamanı falan hatırlıyorum. Geldikten sonra işe girdiğiniz bir firma vardı hatta Ruffles'ın bir kampanya sitesini geliştirmiştiniz orada. Daha sonra da Nexum Boğaziçi'ne geçtiğinizi hatırlıyorum. Herkes WP blog kurarken kendi blogunuzu kodlamanız bana ilham vermişti. Yayınladığınız ilk mfyz sürümünü (mfyz 1.0 ya da 0.1 gibi birşeydi sanırım) inceleyerek ben de kendi blogumu kodlamaya başlamıştım. Daha sonra işe girmem gerekti tabi. O zamanlar 19 yaşındaydım ve ilk iş tecrübemi yaşayacaktım PHP developer olarak. Size mail göndermiştim "Şunları şunları biliyorum, bunları bunları yaptım ne kadar maaş istemeliyim" diye. Siz de cevap vermiştiniz ama detaylarını hatırlamıyorum. Birkaç ay önce ben de kendi girişimimi kurdum. Uzun zamandır deniyordum ama bir şekilde başarısızlıkla sonuçlanıyordu. Bu sefer herşey yolunda gidiyor. Umarım bozulmaz   :-)  Sizin de kendi girişiminizi kurduğunuzu ve ABD'ye taşıdığınızı öğrenince geçmişi yâd etmek adına birşeyler yazasım geldi   :-)  Umarım işinizde daha başarılı olursunuz. Tekrar sitenizi hatırlamak ve yazınızı okumak keyifliydi. Bir çeşit zaman yolculuğu gibi   :-)  Sağlıcakla kalın.
3 Nisan Pazartesi ´17 22:13
Tesekkur ederim guzel sozleriniz icin arkadaslar   :-)
Üye Resmi Hüseyin YILMAZ (Haymac)
16 Mayıs Salı ´17 09:37
Belki 10 yılı geçti belkide çok daha fazla yüz yüze olmasada siten aracılığıyla seni tanımak. Muhtemelen sohbet etmişliğimizde vardır bir chat kanalı msn skype vs aracılığıyla.

Her insanın büyüdükçe, geliştikçe, ilerledikçe ve dahada önemlisi 'yaş' attıkça ilgi alanları, çalışmaları ve çevresi değişim gösteriyor.

İngilizce konusunda söyledikleriniz çok doğru, belki ben yarım yamalak biliyorum ama çocuklarımın kesinlikle öğrenmesi için çaba gösteriyorum bu çaba etrafında kendimde öğreniyorum   :-) .

Ne mutlu eski bir dostun tekrar yazmaya başladığını görebilmek.

Sevgiyle.
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor