Terkedilmis mfyz.com

5 Temmuz Salı ´11
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Bu ay resmen spam'ciler basti siteyi. Hic ilgilenemesem de neler olup bittiginin farkindayim fakat bunun icin kodda bir duzenleme yapmayacagim. Sadece her gun spamleri temizleyen birseyler hazirladim. Onlar yazacak ben temizleyecegim bir sure.

Bu spam bende bir fisek etkisi yaratti, siteyi gercekten kendi haline biraktigimi ve yillardir bu halde oldugunu farkettim. Daha dogrusu farkediyordum fakat pek ilgilenmeye zaman ayiramiyor/istek duymuyordum. Simdi el atmaya basladim. Hatta baska seyleri de tetikledi bu spam faktoru.

Temizlemeye basladim mfyz.com'u hem kod hatalari hem de gelistirme ortami olarak. Sirada tonla is var ama su an gelistirme ortamini otomatik deployment yapan bir sisteme, svn altina, stric error handlingle kodu da revize etmeye basladim. Ilk is koddaki tum hatalari (siz bu hatalari gormuyorsunuz) duzeltip sonrasinda hem on yuz hem de veritabaninda cok buyuk degisiklikler olacak.

Neyse cok heyecanlanmayin hemen zaman alacak ama bircok seye el atacagim. Sadece bu surecin yonetimini her zaman yaptigimdan biraz farkli yapacagim. Bakalim ise yarayacakmi :-)

Yorumlar

Üye Resmi Hakan
5 Temmuz Salı ´11 12:53
Hatalı kodları silmenin seo açısından azda olsa etkisi, bu arada siten çok güzel.Asla terkedilmez   :-)
Üye Resmi Tolgahan Gurbetoğlu
6 Temmuz Çarşamba ´11 04:21
Bende tam diyordum Mehmet abi siteyi yetimmi bıraktı   :-)
Kolay gelsin abi,spam botlarıyla başa çıkabilecek birşey yazabildiysen ne güzel,müsait bir zamanında paylaşırsan incelemek isteriz   :-)
6 Temmuz Çarşamba ´11 23:33
Hadi hayırlısı çok sevindim bu habere, bizde buradayız takipçilerin olarak, bizde geliştik ve geliştirdik kendimizi. Bilgilerimizi artırdık, hatalarımızı azalttık. Sıra mfyz.com da, takipçiler emir ve görüşlerinize hazırdır Komutanım   :-D
Üye Resmi Mert Gönül
7 Temmuz Perşembe ´11 12:26
Hoşgeldin Mfyz v7.0 paylaş ya    :-D
7 Temmuz Perşembe ´11 17:14
wow 7.0 ha   :-D  7 ci versiyonu paylaşmasada olur ben v0.7 razıyım   :-)
7 Temmuz Perşembe ´11 19:20
Arkadaslar v0.7 paylasilmayacak.

Herkesin kullanimi icin yazilmamis olan bir kodu dagitmami beklemeyin. Kusura bakmayin. Elimden geldigince yardimci olmaya calisiyorum ancak bu kodu size verirsem her gun binlerce soru epostasi almaya baslayacagim. Daha once yaptim, hala v0.6 hakkinda sorular geliyor. Cunku dokumantasyon yok, yonetim paneli yok ve daha stabil olmamis, deneysel asamada kalmis bir kod.
Üye Resmi Coşku Demirhan
8 Temmuz Cuma ´11 03:48
Umutluyuz   :-)
8 Temmuz Cuma ´11 20:21
Öncelikle böyle bir sitenin kurtulmasına sevimdim. Pr için adamlar siteyi maffetmişti.

1: Yazılanları kaldırma yetkisi gibi bir şey mi olacak bu sistem?

2: Algoritmalar ile spamları eleyecek bir bot olacaksa yanlış tespit ile gerçek paylaşımları kaldırmaması için yeterince mantıklı ve gelişmiş bir şey mi olacak?

3: Tırnak işaretine slash atıyor örneğin şimdi sadece tırnak yazacağım ancak başına slash atacak: \'
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor