Web Tabanlı ve Açık Kaynak Kodlu Tilpark Muhasebe Yazılımı

23 Şubat Perşembe ´12
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.

Açık kaynak kodlu yazılımların çoğalıyor olduğunu görmek çok güzel, hem de bir çok enterprise uygulamanın olduğu, ülkenin mevzuati gibi lokal bağlılığı olan bir uygulama geliştirmek çok kolay değil. Şimdi size açık kaynak kodlu, php tabanlı bir muhasebe uygulamasından bahsedeceğim.

Brika. gün önce aldığım big mesajda projenin geliştiricisi Mustafa Tanriverdi, bu yazılımdan bahsetti. Hızlıca inceleme fırsatım oldu ve uygulamanın arayüzü gayet özenli bir şekilde sade şekilde hazırlanmış olması, klasik, sıkıcı muhasebe yazılımlarının arayüzlerine benzememesi dikkatimi çekti.

Su an fonksiyonalite olarak daha geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, muhasebeden çok anlamasam da babamın ve ablamin mali müşavir olması bu konudaki yazılımların nasıl çalıştıklarını, ne gibi eksikleri olduğunu ve sektörde özelleştirilebilir uygulamalara çok büyük ihtiyaç olduğunu biliyorum. Dolayısıyla açık kaynak kodlu bir projenin bu potansiyelde ortaya çıkacağını söyleyebilirim.

Projenin daha çok geliştirici gücüne ihtiyacı var. Eğer ilginizi çeken bir alan ise, yardım etmek için proje sayfasındaki iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Proje sayfasi:http://tilpark.com/w/tilpark-muhasebe/

Yorumlar

Üye Resmi Ahmet Özerdem
24 Şubat Cuma ´12 05:53
Türkçe harf kullanmanın yolunu yordamını bilmeyecek kadar deneyimsiz olmadığınızı tahmin ediyorum. Keşke bu kadar özensiz yazılmış bir blog yazısına vaktimizi harcatmayıp, siz iki dakikanızı daha ayırsaydınız da Türkçe yazsaydınız.
24 Şubat Cuma ´12 07:23
Turkce klavyem yok, zamanimi karakterleri Turkce'ye cevirmekten cok birseyler yazmaya odaklayarak ayiriyorum bloguma.

Evet ozenli degil biliyorum ama bloguma vakit ayirirken onceliklerim arasinda, gorunen yazinin Turkce karakterlere sahip olmasi yok su an icin.
26 Şubat Pazar ´12 12:06
Profesyonel bir UI developer için bu tarz küçük şeyler zaman kaybı ama böyle güzel bir blog için JS Spell Checker koyulabilir çok kısa bir zaman alacağını düşünüyorum.

Crome Yazım Denetleyeci (tr-spell'in düzenlenmiş hali)
http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=4782

tr-spell
http://code.google.com/p/tr-spell/

BJSpell
http://code.google.com/p/bjspell/downloads/detail?name=BJSpell.js
Üye Resmi Denis Duliçi
15 Mart Perşembe ´12 00:50
Ahmet' katılıyorum, eğer Türkçe karakterle yazacak kadar vaktiniz yoksa hiç yazmayın daha iyi veya İngilizce yazın....
18 Mart Pazar ´12 03:56
Ya afedersiniz ama Mehmet Abi sayesinde çok fazla kişi programlamaya ilk adımını atıyor. Sitedeki bütün makaleleri, dökümanları baştan sona zevkle okuyorum. Çok düzgün bir şekilde, Türkçe karakterlerle saçma sapan şeyler yazsaydı daha mı iyiydi ?  Mehmet Abi`nin paylaştığı bütün dökümanlar için teşekkür ediyorum. Türkçe`yi çok düzgün kullanıp, hiç bir makale vs. paylaşmayan, insanlara yardım etmeyenleri de gördük.
20 Mart Salı ´12 04:46
Burda yazılan yorumları kale almayacak kadar düzgün birine yorum yazıyorsunuz, şunu yapmıyorsanız hiç yapmayın diyemezsiniz arkadaşlar okullarınızda üniversitelerinizde hocalarınıza doğru konuşamıyorsunuz hiç ders anlatmayın demekle aynı mantıktır bu biraz saygı gösterin başka bişe istenmiyor zaten
Üye Resmi Ahmet Şimşek
19 Nisan Perşembe ´12 08:35
Merhaba MFYZ,
http://mfyz.com/dokuman/115/rsslerden-lifestream/
Yukarıdaki urlde kaynak kodlarını barındıran linki tazeleyebilmen mümkün mü senden rica etsem?
Üye Resmi MUZAFFER
6 Ekim Salı ´15 00:21
KARDESIM BAZI USERLAR SACMALAMIS.. BEN DE TURKCE KARAKTER KULLANMIYORUM AMA BENIMKI ALISKANLIK NEYSE. KOPTUGUM ASIL KONU ADAMIN BIRI DEMISKI MADEM TURKCE YAZMIYORSUN INGILIZCE YAZ DEMIS   :-)  CIDDIMISIN YA SEN   :-)
Üye Resmi Sadece Misafir
17 Ekim Cumartesi ´15 14:34
O Türkçe karakter kullanımına laf yapan ergenlerin sorunu Türkçe karakter kullanıp/kullanmamak değil. Birçok sitede tanık oldum böylelerine, eğer girilen siteyi severlerse ve gelişmesini engellemek isterlerse "çamur at, izi kalsın" felsefesine göre ilerleyip sitenin itibarını zedelemeye çalışıyorlar. Sen burada dört dörtlük bir yazı da yazsan bu sefer de başka bir şeye bahane bulurlar. Yok efendim şunu niye şöyle yapıyorsun vb.
Üye Resmi devlet su işleri
15 Haziran Çarşamba ´16 08:52
bırakın bu işleri devlet su işleri
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor