Yeni macbook pro modelleri çıkmış.

15 Ekim Çarşamba ´08
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.

Yeni macbookpro

Apple yeni macbookpro modellerini piyasaya sürmüş. Açıkcası macbook serisi ile macbookpro serisinin bu kadar birbirine benzer olması aklıma "apple taşınabilir kategorisini küçültüyor (en azından marka olarak)" düşüncesini getirdi.

Neyse, yeni seriyi sevmedim. Sadece aliminyum görünmesi değildi karizması bu aletlerin. Bir diğer yanı da renklerine sadık kalması idi insanları çeken. Yani piyasadaki zilyon tane laptop'a baktığınızda karman çorman renklere sahipler. Bir bilgisayar alıyorsunuz altı siyah, klavye beyaz, tuşların üzerleri yazı dolu ve renkleri de farklı. Ekrana bakıyorsunuz başka tonda bir renk. kapağı kapatıyorsunuz aman allahım orada da türlü türlü soytarılıklar (Örn: Acer'in şu andaki popüler serileri veya hp pavillion serileri) Tabi bunlar arasında iyi olanları da var ki onlar da renklerine sadık kalan makineler oluyor.

Ancak yeni seriye bakarsanız ekran çerçevesi imac'deki gibi parlak ve sihay. Klavye kasanın aliminum olmasına rağmen siyah. Ayrıca yeni verilen kasa dışı kıvrım da görünüm olarak aleti kaba ve itici gösteriyor.

Portların tek tarafa toplanması güzel bir gelişme, ancak standart DVI çıkış olması daha kullanışlı idi (benim için öyle)
Açıkcası eski tasarımın son serisinden iyi bir makina almış olduğuma, dolar ve euro'daki zıplamadan da ötürü sevinçliyim. Zira şimdi almaya kalksaydım 1000ytl civarında daha para çıkmam gerekirdi.

Bu arada bunu da yazmak istiyordum, ayrı bir başlık olarak anlatmaya gerek yok. Birkaç saatimi harcayarak creative in-ear kulaklığımı iphone kumandalı kabloya entegre ettim. Daha doğrusu kulaklıkları birbirine aktardım. Böylece kumandalı ve mikrofonlu in-ear bir iphone kulaklığım oldu :-)

Yorumlar

Üye Resmi Guney Can Gokoglu
15 Ekim Çarşamba ´08 08:46
Tam ben apple kullanmaktan vazgeçip linux ile tekrar aşkı bulmuşken yeni MacBooklar resmen gözlerimi kamaştırdı. Sanırım yeni MacBook'lar tr 'ye gelene kadar bekleyip onlardan alacağım.

Kulaklık hayırlı olsun ama gözümde canlandıramadım, foto filan yok mu ?
17 Ekim Cuma ´08 02:43
Şuhttp://imaj.at/image/51274 ve şuhttp://imaj.at/image/51273 process'lardan sonra şu sonuç çıktı :

http://imaj.at/image/51275
Üye Resmi Onur Yerlikaya
9 Kasım Pazar ´08 23:49
Bu konuda sana %100 katıldığımı söyleyebilirim fatih , bencede mac'leri kendilerine çeken renklerine sadık kalması ve ince ayrıntılarla kullanıcılarına muhteşem keyifler yaratması ama yakışmadı bu apple'a benim fikrimce de ..

bakalım bundan sonra neler olacak..
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor