Yenilikler : mfyz.net ve Dökümanlar

19 Mayıs Salı ´09
Dikkat: Bu yazının yazılma tarihinin üzerinden en az 60 gün geçmiş. İçerisindeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Yorumları ve güncellemeleri göz önünde bulundurarak yazıyı takip ediniz.
Portfolyo Sitem (mfyz.net) + Facebook Connect


Dönüşümle ilgili yazı dışında, boş dönmeyeyim diyerek 3 döküman yazdım. Bunun dışında da birkaç ay önce portfolyo sitemi yapıp açmıştım. Ama bir yerde lanse etmedim. Bu yazıyla görmüş olursunuz :-)

http://mfyz.net/ adresinden görüntüleyebilir, iletişime geçebilir veya daha resmi olan résumé'a ulaşabilirsiniz.

Son dönemde sosyalleşme ile ilgili çok fazla uygulama, kampanya oluşmaya başladı. Facebook ve facebook'daki uygulamalar tabiki yeni değil. Ancak sosyalleşme ve siteler arası paylaşım artık yaygınlaşmaya başlıyor. Popüler olmasının avantajıyla bunu iyi kullanan ilk facebook oldu. Hemen ardından twitter ve google oauth altyapısı ile, yahoo, flickr gibi servisler de eski method open.id methodu ile ortak kullanıcı hesapları savaşında yarışmaya başladılar.

Bu konu ile ilgili 2 döküman hazırladım. Genel olarak iki dökümanın toplamı, facebook connect hakkında bilgi ve örnek uygulamalar içeriyor. Facebook connect şimdilik fazla ilkel ve basit kalıyor ama ileride facebook geliştiricileri bu api gibi olan hizmeti daha yaygın ve esnek bir yapıda sunacaklarına dair güçlü bir inancım var :-)
Facebook connect ile kullanıcı giriş çıkış ve
Bırakın kullanıcı yorumlarını facebook halletsin

Diğer döküman ise haber listelerine gönderilen html mesajların teknik olarak gelişim sürecindeki sorunlar ve standartlaşmamış genel hatları anlatan bir döküman : Başarılı bülten (newsletter) mesajı oluşturmanın 5 kuralı

Yorumlar

19 Mayıs Salı ´09 08:14
Dökümanlar için teşekkürler mehmet abi, döndüğün için çok sevindim hoşgeldin =)
21 Mayıs Perşembe ´09 01:17
mfyz.net çok güzel olmuş... Yeni dökümanlar da..
Üye Resmi DarkStyLe
13 Haziran Cumartesi ´09 11:52
Portfolyo gerçekten çok güzel olmuş.Başarılarının devamını dilerim   :-)
Üye Resmi Mustafa
23 Haziran Salı ´09 11:19
gerçekten güzel çalışmalar.bayadır okuyucu olmama ragmen ilk defa yazarak katılıyorum.portföy sitesini aslında paylaşsan geliştirme açısından iyi bir örnek olacağını sanıyorum.bu arada v6 bi sürü w*arez sitede \"ben yaptım,şimdi siteyi indirdik\" diye dolaşıyor   :-)
Yeni Yorum *
İletişim Bilgileri
*
*
E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.
(unut)
Güvenlik Kodu *

Gönderiliyor